"Зелений" тариф: ера дорогої енергетики в Україні добігла кінця

14 Березня 2019
Зелений тариф: ера дорогої енергетики в Україні добігла кінця

Верховна Рада прийняла законопроект про нову систему підтримки "зелених" електростанцій, який істотно знижує тарифну планку і передбачає перехід енергетики до системи аукціонів.

Зараз частка енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) складає близько 2% всієї генерації, а її вартість - майже 9% обороту на енергоринку. Причина такого фінансового навантаження - «зелений» тариф, прив'язаний до євро. Затверджений кілька років тому, він є одним з найвищих у Європі і не відображає реальні кошти, які потрібно інвестувати в будівництво тієї чи іншої «зеленої» станції з позиції капітальних витрат.

Саме тому Верховна Рада прийняла законопроект №8449-д з нової системи підтримки ВДЕ. Згідно з ним, з 2020 року "зелений" тариф для сонячних електростанцій (СЕС) буде знижено на 25%, а для вітроелектростанцій (ВЕС) - на 10%. Це помітно знизить вартість "зеленої" енергії для України. Головне ж нововведення документа - це перехід від "зеленого" тарифу до аукціонів на поставку енергії з ВДЕ. Вони будуть визначати переможця за єдиним критерієм - найнижчою ціною.Повернутися до списку