UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT
  • 0
  • 0

«Зелене» майбутнє — в наших руках. Як українські стартапи його наближають

04 Августа 2020
«Зелене» майбутнє — в наших руках. Як українські стартапи його наближають

Енергоефективні будівлі з нульовими викидами, сонячні колектори та панелі на дахах, вітрові та сонячні електростанції в околицях міст, теплоенергоцентралі, що працюють на біопаливі, LED-освітлення вулиць, електричний транспорт, велосипеди захоплюють все більше простору і перетворюються на звичні атрибути життя в 21 столітті. Ера панування викопного палива завершується, а «зелене» майбутнє настає завдяки інноваціям та людській винахідливості. Яке місце українців у цих революційних перетвореннях?

Насправді нам є чим похвалитися перед світом. Такі стартапи як SolarGaps — віконні жалюзі з сонячними панелями, Sirocco — вітроенергетична установка, яка не шумить і працює навіть при мінімальній швидкості вітру — без перебільшення наближають не тільки Україну, а й світ до «зеленого» майбутнього.

Сонячна енергія прямо з вікон

Підвищити ефективність використання енергії сонця в приватних будинках, квартирах та офісних приміщеннях запропонував засновник SolarGaps Євген Ерік. Розробник вмонтував у широкі горизонтальні жалюзі сонячні панелі. Система автоматично реагує на зміну кута падіння сонячних променів, дозволяючи генерувати максимум електроенергії.

Ідея стартапу з'явилася в 2015 році, розповідає засновник. «Дах мого будинку, обладнаного сонячними панелями, виявилося недостатньо для забезпечення повної автономії: електроенергії не вистачало для роботи системи кондиціонування та домашніх приладів, — згадує Євген Ерік. — Тоді я зрозумів, що більше сонячного світла заходить в будинок через вікно, і якщо створити жалюзі, які стежать за сонцем як соняшник, то можна забезпечити роботу холодильника, ноутбука, настільної лампи...».

Завдяки електроніці, яка визначає кращий кут для збору сонячних променів, жалюзі генерують електроенергію навіть при розсіяному світлі. Віконні сонячні панелі можна підключати через інвертор до загальної мережі і продавати електроенергію за «зеленим» тарифом або накопичувати для власного споживання.

«Наші «розумні» жалюзі контролюються за допомогою мобільного додатку і здатні підлаштовуватися під звички власника: будити вранці і закриватися, генеруючи максимум, коли в квартирі нікого немає, автоматично звірятися з прогнозом погоди і захищатися, наприклад, від обмерзання взимку, — розповідає керівник маркетингу і PR Іван Пронченко. — Вони інтегровані з системами розумного будинку і можуть управлятися за допомогою Google Home, Amazon Alexa, Nest Thermostat, а незабаром зробимо настройки голосового управління за допомогою Apple Kit».

Один квадратний метр SolarGaps генерує електроенергію, яка забезпечує роботу 30 лампочок або трьох ноутбуків. Вартість жалюзі стартує від 380 доларів за один квадратний метр. Перші продажі принесла виставка в Нігерії, де продали 50 кв. м «сонячних» жалюзі.

У 2017 році «розумні» жалюзі Євгена Еріка увійшли до світового рейтингу стартапів у галузі альтернативної енергетики, який склали аналітики видання CBInsights.

У тому ж році український стартап почав збір коштів на краудфандінговій платформі Kickstarter і притягнув 100 тисяч доларів для налагодження серійного виробництва. Потім SolarGaps також отримав від Європейської комісії грант у 50 000 євро.

Зараз SolarGaps майже виконали обов'язки перших поставок по Kickstarter і планують у 2019 році запустити масове виробництво.

Вітер для побутового споживання

Принципово новий підхід до генерації енергії вітру запропонував стартап Sirocco Energy, який очолив Олександр Приймак. Українські розробники створили вітряк, який ефективно працює в межах міста.

«Це навіть не вітряк, а вітрова панель, в якій тип руху лопатей не такий, що обертається, як у традиційних вітряках, а лінійний, тобто лопаті «їдуть» по замкнутому треку, — пояснює співзасновник Sirocco Тарас Водяний. — Змінивши тип руху, ми отримали ефективне перетворення потужності вітру, а також такі недоступні для звичних всім вітряків з лопатями переваги, як високий коефіцієнт використання площі, мінімальну вібрацію, можливість адаптації системи для номінальної швидкості вітру в конкретному регіоні, спрощені виготовлення та логістика, безпека для птахів».

Інженери та проектувальники добилися великих результатів, сягнувши досить високого коефіцієнта перетворення енергії, який складає 0,52. Для порівняння: коефіцієнт Беца, який вважається максимальним теоретичним значенням для ідеального вітряка в ідеальних умовах, дорівнює 0,59. А ось середній показник у звичайних вітряків вважається рівним 0,3 - 0,4.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів