Введено в дію першу в світі енергоакумулюючу систему для офшорного вітропарку

03 Липня 2018
Введено в дію першу в світі енергоакумулюючу систему для офшорного вітропарку

Норвезька енергетична компанія оголосила про закінчення встановлення першої у світі системи акумулювання енергії для свого офшорного вітропарку на 30 МВт Hywind Scotland — першого в світі плавучого вітропарку.

Електроенергія, вироблена плавучим вітрокомплексом, розташованим у морі в 25 км від Пітерхеда (Шотландія), буде подаватися по кабелях на берегову підстанцію, де розміщені батареї на 1 МВт. Вітропарк забезпечить енергією 20 тис. домогосподарств.

Доречно зазначити, що ефективність прибережних вітряних ферм взимку становить 45-60% через погіршення погодних умов. Проте перша морська вітряна ферма стабільно показувала 65% ефективність у листопаді, грудні та січні, досягнувши теоретичної межі ефективності.

ВЕС вдало впоралася з ураганом Офелія, пориви вітру якого досягали 125 км/год, та штормом «Кароліна» з поривами вітру до 160 км/год і хвилями заввишки до 8,2 м. Під час штормів турбіни відключали з метою безпеки, однак вони автоматично починали працювати після того, як вітер злегка стихав.Повернутися до списку