UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT
  • 0
  • 0

Водневі крила. В Англії здійснив перший політ літак на «нульовому пальному»

26 Июня 2020
Водневі крила. В Англії здійснив перший політ літак на «нульовому пальному»

Взяти на борт до 20 пасажирів і покрити відстань до 800 км, витрачаючи при цьому водневе, а не викопне паливо, може HyFlyer, розробка інженерів ZeroAvia. До 2023 року компанія обіцяє запустити регулярні комерційні польоти, а до 2040 — зробити водневий літак на 200 місць з радіусом дії понад 5500 км.

Американська компанія ZeroAvia заявила про себе менше року назад, і відразу ж оголосила про початок експансії у сфері малої пасажирської авіації на водневому паливі. 22 червня гібридний воднево-електричний літак HyFlyer вперше піднявся у повітря з аеродрому Кранфілд в Бедфордширі, Англія, в рамках програми зі створення флоту літальних апаратів дальнього радіусу дії, що не забруднюють навколишнє середовище.

Отримавши фінансування від фонду Innovate UK та Інституту авіакосмічних технологій, ZeroAvia обіцяє запустити Project HyFlyer в найкоротший час: літаки на 10 - 20 місць почнуть розвозити пасажирів вже через три роки, моделі на 50 - 100 місць з'являться до 2030 року, а на 200 місць з радіусом дії понад 5500 км — у 2040-м.

Воднево-електричний літак HyFlyer вже пройшов необхідні наземні випробування, а випробувальні польоти на далекі дистанції проходитимуть у найближчі місяці. Фінальною перевіркою стане політ на Оркнейські острови у Шотландії на відстань приблизно в 500 км.

Воднево-електричні двигуни в авіації мають кращі перспективи, ніж суто електричні, через те, що для польотів їм не потрібні важкі акумулятори, які різко знижують ефективність. Водневе паливо, до того ж, ближче за щільністю збереженої енергії до вуглеводнів. Крім того, відпадає необхідність у довгій зарядці батарей або в маніпуляціях зі зміни акумулятора як альтернативи швидкої перезарядки. Тому багато експертів вважають, що воднево-електричні літаки перспективніше і практичніше суто електричних на акумуляторах.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів