UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT
  • 0
  • 0

Воднева стратегія Євросоюзу: що стало відомо напередодні її презентації

24 Июня 2020
Воднева стратегія Євросоюзу: що стало відомо напередодні її презентації

Основні моменти проекту документа Європейської Комісії «На шляху до водневої економіки в Європі: стратегічні перспективи» стали відомі ЗМІ з оприлюдненої чернетки.

Сама стратегія, як очікується, буде представлена 8 липня поточного року, і не виключено, що деякі з сьогоднішніх формулювань зазнають змін. Проте чернетка дає уявлення про напрям думки європейських бюрократів у водневих справах.

Явний пріоритет віддається «зеленому» водню, хоча «синій» водень може бути актуальним протягом «перехідного періоду». У документі йдеться про необхідність підтримки виробництва «зеленого» водню, але не пропонуються будь-які стимули для виробництва водню «синього». Навпаки, підкреслюється, що потрібно уникати того, щоб «загрузнути» в цьому виді палива. Тобто Європейська комісія явно не хоче, щоб «синій» H2 відігравав довгострокову роль [«Синій» водень виробляється з викопного палива (природного газу) з уловленням та зберіганням вуглецю, який виділяється в процесі. Варіацією «синього» водню, яку іноді називають «бірюзовим» воднем, є H2, вироблений за допомогою піролізу природного газу].

Навіщо водень? ЄС прагне до кліматичної (вуглецевої) нейтральності до 2050 року. Водень є засобом декарбонізації в ряді секторів (хімічна промисловість, виробництво сталі, транспорт).

Оборот водневого сектора може вирости лише за одне десятиліття до 2030 року з 2 до 140 млрд євро, а потенціал створення водневих робочих місць оцінюється в 140 тисяч.

ЄС сьогодні виробляє 9,8 млн тонн водню (глобальне виробництво — 74 млн тонн), з яких лише 4% — це водень «зелений».

Політичні дії будуть спрямовані на те, щоб дозволити «зеленому» водню досягти конкурентоспроможного рівня цін вже через пару років. Для цього потрібні заводи з виробництва «зеленого» водню гігаватного масштабу. Необхідно в короткий термін збільшити обсяги «зеленого» водню і знизити його вартість до 1-2 євро за кілограм «так швидко, як це можливо».

Комісія запускає «Альянс чистого водню» (Clean Hydrogen Alliance) з метою побудувати повний ланцюжок поставок у Європі.

Європейська комісія також хоче, щоб в остаточній водневій стратегії були встановлені цільові показники «частки зеленого, синього та сірого водню в енергетичному балансі до 2030, 2040, 2050 років».

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів