У Великобританії створена турбіна, що ловить вітер з усіх боків

06 Вересня 2018
У Великобританії створена турбіна, що ловить вітер з усіх боків

Премія Джеймса Дайсона — це нагорода за досягнення у сфері промислового дизайну. Британія в цьому році присудила її двом інженерам за прототип вітряної турбіни, здатної вловлювати вітер незалежно від його напряму.

Звичайні вітряки розраховані на відносно постійний напрямок повітряного потоку. Це зручно для прибережних районів, але не годиться для міст з їх непостійними вітрами, що дмуть з усіх боків, у тому числі й вертикально. Саме для таких непередбачуваних умов Ніколас Ореллана та Ясін Нурані розробили установку O-Wind Turbine, повідомляє BBC News.

Про створення пристрою для уловлювання вітру Ореллана вперше задумався після вивчення розробки NASA — всюдихода Mars Tumbleweed. Сферичний надувний апарат діаметром 1,8 м може котитися по землі, гнаний вітром як перекотиполе, тим часом вимірюючи атмосферні умови і роблячи топографічні знімки. Однак його рухливість істотно ускладнюють нерівності місцевості, тому проект закрили. Проте він підказав Ореллану ідею тривимірної вітряної турбіни.

Так з’явилася O-Wind Turbine — куля діаметром 25 см, всередині якої розташовані осі. Геометрична структура лопатей обертає сферу, з якого боку не дув би вітер. Далі все як завжди: обертання турбіни запускає генератор, і енергія вітру перетворюється на електричну.Повернутися до списку