В Україні укладено вдесятеро більше ЕСКО-контрактів, ніж два роки тому, — Держенергоефективності

10 Січня 2019
В Україні укладено вдесятеро більше ЕСКО-контрактів, ніж два роки тому, — Держенергоефективності

За 2018 рік в Україні укладено 210 ЕСКО-договорів на суму 218 млн грн, що в десять разів перевищує показник 2016 року. Про це повідомило e Facebook Держагентство з енергоефективності та енергозбереження, назвавши минулий рік видатним в області розвитку енергосервісу в Україні. За розрахунками Агентства, реалізація ЕСКО-проектів дозволяє їх замовникам економити від 20% до 70% споживаних енергоресурсів.

На думку Держенергоефективності, така активізація робіт обумовлена удосконаленням законодавства у 2017 році. Зокрема, завдяки цьому стало можливим проводити один тендер відразу для декількох об'єктів і був збільшений з 10 до 15 років максимальний період дії договорів.

Крім того, була введена нова для України форма проведення енергомодернізації — поглиблене ЕСКО-партнерство, в рамках якого частина енергоефективних заходів виконує замовник енергосервісу, а частина — ЕСКО-інвестор. В даний час за цією моделлю оголошено 9 тендерів у п'яти містах — Одесі, Саврані (Одеська обл.), Бородянці (Київська обл.), Ніжині та Славутичі (Чернігівська обл.).

Структури, що управляють об'єктами держвласності, також стали укладати ЕСКО-договори. Так, Держагентство водних ресурсів уклало чотири контракти на модернізацію насосних станцій, які вже на першому етапі реалізації дозволяють економити 0,3 млн грн, а після — понад 3 млн грн на рік. Міністерство освіти і науки оголосило 17 ЕСКО-тендерів (на реконструкцію низки університетів), а Держслужба статистики — 11 тендерів. Незабаром буде оголошено ще 66 конкурсів.Повернутися до списку