У Марокко зводять найбільшу в світі сонячну вежу, що зберігає енергію більше 7 годин

12 Червня 2018
У Марокко зводять найбільшу в світі сонячну вежу, що зберігає енергію більше 7 годин

У Марокко розпочато будівництво найбільшої у світі сонячної термоелектростанції баштового типу, яка накопичує енергію за допомогою розплавленої солі. Об’єкт буде введено в експлуатацію в жовтні цього року.

Сонячна баштова установка Noor Ouarzazate III в Марокко потужністю 150 МВт, здатна зберігати енергію протягом 7,5 годин — другий такий проект у світі. Раніше баштова сонячна термостанція потужністю 110 МВт зі зберіганням енергії в контейнері розплавленої солі і видачою електрики вночі була побудована в Неваді, США.

Noor Ouarzazate III буде давати в мережу 140 МВт електроенергії, решта 10 МВт підуть на потреби самої СЕС. Накопичувана енергія (7,5 годин) буде покривати енергопотреби в пікові години — 5 годин на добу.

Вже почалося будівництво сонячної вежі, яка збирає енергію, передану 7400 сонячними дзеркалами на ресивер, розташований на її вершині, на висоті 250 м. Геліостати та їх трекерні механізми, які орієнтують дзеркала на ресивер, вже протестовані і готові до встановлення.

Баштова сонячна станція Noor Ouarzazate III — це частина великого проекту потужністю 510 МВт, що реалізується в пустелі Марокко іспанською компанією Sener. Об’єкт буде підключено до двох інших сонячних термостанцій, здатних зберігати енергію від 3 до 6 годин. Раніше Sener побудувала аналогічний об’єкт в Іспанії біля Севільї, але його потужність була 20 МВт.Повернутися до списку