Прискорити реформування ринку електроенергії: жорстка заява західних партнерів

07 Травня 2019
min

З 1 липня поточного року Україна має намір ввести новий ринок електроенергії, робота якого, серед іншого, буде заснована на нормах Третього енергопакету Євросоюзу. Від настання цієї події залежить, чи отримає Україна в цьому році від Євросоюзу макрофінансову допомогу в розмірі 500 млн євро.

У зв'язку з цим держави ЄС, міжнародні організації-кредитори України, а також Агентство США з міжнародного розвитку закликають нашу країну прискорити і поліпшити роботу з реформування ринку електроенергії. Про це йдеться в їх спільному листі.

Закон, прийнятий у 2017 році, намітив впровадити конкурентний ринок електроенергії з 1 липня поточного року. Однак, зазначається в листі, лише за два місяці до кінцевого терміну, «багато важливих операційних деталей залишаються невстановленими». Лист містить заклик до Регулятора енергетики країни «якомога швидше скликати засідання координаційного центру, щоб критично переглянути стан впровадження нової ринкової моделі, визначити ключові перешкоди і зобов'язати відповідальних їх вирішити».Повернутися до списку