Україна — друга у світі за часткою АЕС в енергобалансі держави

09 Листопада 2018
Україна — друга у світі за часткою АЕС в енергобалансі держави

Україна сьогодні посідає другу позицію у світі за часткою виробництва електроенергії АЕС в національному енергобалансі. Про це, як повідомила прес-служба Енергоатому, на XVI Міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» сказав інженер відділу моніторингу світових напрямків функціонування та розвитку ядерно-енергетичного комплексу Дирекції з міжнародного співробітництва НАЕК «Енергоатом» Ілля Краснуха.

За його словами, на атомну енергетику сьогодні припадає 10,6% світового виробництва електроенергії. При цьому Україна - друга у світі за часткою АЕС в національному енергобалансі. За прогнозами МАГАТЕ, згідно з песимістичним сценарієм частка АЕС у загальному виробництві електроенергії знизиться до 7,9% у 2030 році і до 5,6% у 2050 році. При оптимістичному сценарії частка АЕС зросте до 12% у 2030 році і складе 11,7% у 2050 році.

При цьому, сказав І. Краснуха, загальне виробництво електроенергії, яку виробляють АЕС, продовжить зростати незалежно від сценарію. При оптимістичному розкладі до 2030 року воно зросте на 59% до 3969 Твт-ч, і ще на 52% протягом подальших 20 років. У цілому виробництво електроенергії на АЕС до 2050 року збільшиться в 2,4 рази.Повернутися до списку