Україна запровадить індикатори енергоефективності за методикою МЕА

07 Червня 2018
Україна запровадить індикатори енергоефективності за методикою МЕА

Протягом 2018-2019 років уряд України запланував впровадити індикатори енергоефективності по секторах кінцевого енергоспоживання за методологією Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Це завдання включено до плану заходів реалізації першого етапу Енергостратегії, затвердженого розпорядженням Кабміну від 6 червня 2018 року.

Очікується, що застосування розрахованих за методикою МЕА індикаторів енергоефективності дозволить більш якісно визначати результативність заходів підвищення енергоефективності у всіх секторах кінцевого енергоспоживання.

Публікація індикаторів кінцевого енергоспоживання планується по секторах: промисловість, транспорт, будівництво, сільське господарство, сектор послуг, житловий сектор.

У національному та регіональному аспектах енергетичні індикатори дозволять оцінювати та контролювати реалізацію національних та міжнародних завдань в рамках програм з енергоефективності та зниження викидів CO2, оцінити вже виконані програми, отримувати інформацію для побудови моделі прогнозу енергоспоживання та підвищити якість прогнозів. У масштабі світовому вони дозволять порівнювати країни на підставі єдиного критерію оцінки, що є вкрай важливим у веденні міжнародних перемовин зі зміни клімату.Повернутися до списку