Надпровідна стрічка полегшує та здешевлює вітрогенератори

29 Листопада 2018
Надпровідна стрічка полегшує та здешевлює вітрогенератори

Безкоштовна нібито енергія вітру стає дорогою через генеруючі її турбіни. Виробництво кожної з них вимагає близько тонни рідкісноземельних металів. Але незабаром вітряки обіцяють стати набагато дешевше.

Європейський стартап EcoSwing модернізував вітрогенератор в Данії за допомогою надпровідної стрічки, що скорочує необхідну кількість рідкоземельних елементів до всього лише одного кілограма. Це не просто кардинально знижує вартість турбін — з $45,5 за кг до $18,7, — а й дозволяє зробити їх і легше і компактніше. Інакше кажучи, ту ж енергію, що і зараз, можна буде виробляти генератором, за розміром удвічі меншим звичайного.

Стрічка виготовлена з керамічного надпровідного шару з оксидом гадолінію-барію-міді, сталевої стрічки на задній поверхні та захистом від окислення металу оксидами магнію та срібла. Для кріогенного охолодження вітряка EcoSwing використовуватимуть ту ж систему, що застосовується в апаратах МРТ.

Поки ця технологія перебуває на самому початку розробки. Далі на її основі буде створено прототип турбіни, який на голову випереджає всі відомі аналоги завдяки своїй легкості, продуктивності та дешевизні.Повернутися до списку