Створено ефективний електрод для натрій-іонних батарей майбутнього

14 Вересня 2018
Створено ефективний електрод для натрій-іонних батарей майбутнього

Спочатку в теорії, а потім і на практиці дві команди британських вчених довели ефективність нового анода для натрій-іонних акумуляторів, здатних прийти на зміну літієвим.

Літій, основний елемент найпоширенішого в наші дні типу батарей, занадто дорогий, а його поклади розподілені по планеті нерівномірно. Крім того, видобуток його вимагає витрати великого обсягу прісної води та енергії. Альтернативою літію може стати натрій — недорогий елемент, запаси якого практично безмежні. Проблема в тому, що просто замінити літій на натрій не вийде внаслідок різниці в розмірі іонів. Натрій, наприклад, не поміститься між шарами вуглецю в графітовому аноді батареї. Тому вченим потрібно знайти для електрода новий матеріал, який дозволить створити ємні, безпечні та швидко накопичуючі енергію акумулятори.

Дві команди з Британії заявили, що спільними зусиллями їм вдалося вирішити цю задачу.

Вчені визначили остаточну конструкцію електрода, здатного забезпечити ємність носіїв заряду, в сім разів перевищує графіт тієї ж ваги. Це відкриває нові шляхи створення високопродуктивних натрій-іонних анодів.Повернутися до списку