Сонячна енергетика у 2019 році: на який прорив вона чекає

27 Лютого 2019
Cтимули для малих об'єктів ВДЕ треба передбачити в законопроекті про «зелені» аукціони — Держенергоефективності

Тренди на сонячному енергоринку задають зараз Китай та Європа, але й інші країни планети все активніше включаються в процес. Звіт аналітиків IHS Markit повідомляє про те, на які прориви чекати світу від сонячної енергетики в 2019 році.

Головне очікування - нова хвиля зростання. Близько 90 країн, нарощуючи показники, продовжать впроваджувати модулі і будувати електростанції. У 9 регіонах сумарна потужність СЕС виросте на 500 МВт порівняно з минулим роком. Головним драйвером зростання стане здешевлення обладнання: ціни на модулі в останні 2 роки впали на 32%, а на інвертори - на 18%, і це падіння має всі шанси поглиблюватися. При цьому багато компаній почнуть освоювати нові галузі, не тільки обслуговуючи установки, а і випускаючи комплектуючі та самостійно займаючись монтажем. Розпочнеться впровадження нових технологій, зокрема машинного навчання та інтернету речей.

Ринок переживе «піковий» бум, зростання в якому складе десятки відсотків. Перший ефект від цього відчує на собі Європа, в якій попит на фотоелементи сягне цього року максимуму з 2012 року. Цей процес спричинить оновлення застарілої інфраструктури за допомогою масової модернізації сонячних модулів, ефективність яких буде неухильно зростати. Тренди процесу задасть Китай - світовий лідер в сонячній енергетиці. За останні 8 років КНР встановила модулі загальною потужністю 175 ГВт. Темпи встановлення нових панелей продовжать рости, і саме КНР спричинить вирішальний вплив на підсумкові показники 2019 року.

Аналітики прогнозують, що все більшою популярністю користуватимуться масштабні системи зберігання енергії, підключені до сонячних електростанцій, а ще одним трендом стане цифровізація: компанії стануть продавати до 30 тис. інверторів, підключених до мережі, і кількість їх на рік сягне 11 млн.Повернутися до списку