Прогноз ВР: вартість «зеленої» енергетики впаде на третину

14 Травня 2019
min

Україні слід очікувати зростання обсягу інвестицій з-за кордону у сферу «зеленої» енергетики і зниження на вітчизняному ринку тарифів на поновлювану енергогенерацію до середньоєвропейського рівня - орієнтовно на 30-35%. Про це повідомив народний депутат України з фракції РПЛ Юрій Чижмарь, коментуючи прийняття законопроекту №8449-д про запуск «зелених» аукціонів, прийнятого у другому читанні 25 квітня.

За словами нардепа, прихід системних іноземних інвесторів, які мають більш «дешеві» гроші і менші операційні витрати, забезпечить стабільне економічне зростання частки відновлюваної енергетики в загальному виробництві та в майбутньому дозволить відмовитися від дорогої і шкідливої для довкілля теплової електрогенерації. Аукціони, що вводяться в Україні, додав Ю. Чижмарь, є не тільки цивілізованою формою встановлення ринкової ціни на «зелену енергію», а й засобом протидії корупції в енергетичній галузі.

Незважаючи на те, що прийняття закону в Українській асоціації відновлюваної енергетики вважають «запізнілим», її голова Олексій Оржель зазначає, що його якнайшвидше прийняття позитивно вплине на енергоринок.Повернутися до списку