Проект з вітроенергетики в Чорнобильській зоні схвалено Кабміном, — Семерак

08 Листопада 2018
Проект з вітроенергетики в Чорнобильській зоні схвалено Кабміном, —  Семерак

На засіданні 7 листопада Кабмін підтримав проект розвитку вітроенергетики в Зоні відчуження. Про це у Facebook повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Уряд, написав він, підтримав пропозицію Мінприроди вітроенергетиці (ВЕС) стартувати в Чорнобильській зоні. Перша приватна інвестиція в такий проект стане вкладенням у проектування ВЕС для неї.

Територія зони відчуження знаходиться на тій же широті, що і Німеччина і Франція, які вже понад 10 років забезпечують частину своїх потреб в енергетиці за рахунок альтернативних джерел. У цій зоні, зазначив голова Держагентства з керування нею Віталій Петрук на конференції Solar Energy Ukraine, Україна активно працює над впровадженням процесів підвищення енергоефективності. Одним з перших пілотних проектів у цьому плані є дослідна експлуатація інсинератора — установки для спалювання радіоактивно забрудненої деревини з лісів зони відчуження. Теплова енергія, що отримується від неї, дозволила суттєво зменшити споживання природного газу. Крім того, ДСП "Чорнобильська АЕС" у 2016 році повністю відмовилося від використання газу для опалення приміщень.Повернутися до списку