UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT
  • 0
  • 0

Друк 200-метрових веж ВЕС — на 3D-принтері. GE ставить процес «на потік»

19 Июня 2020
Друк 200-метрових веж ВЕС — на 3D-принтері. GE ставить процес «на потік»

Для розробки найвищих у світі веж для вітряних турбін об'єдналися компанії GE Renewable Energy, COBOD (фахівець в області 3D-друку) та LafargeHolcim (виробник цементу та інших будівельних матеріалів).

У заяві компаній відзначається, що висота веж вітрогенераторів, що виробляються зі сталі та переднапруженого бетону, зазвичай обмежена приблизно 100 метрами. Це обумовлено в першу чергу міркуваннями логістики. Діаметр основи 100-метрової вежі становить близько 4,5 метрів, і транспортувати по дорогах секції такої або більшої величини проблематично.

Висота вежі офшорної вітряної турбіни Haliade X від GE потужністю 12 МВт становить 150 метрів. На суші у Фінляндії Vestas ставив сталеву вежу висотою 175 метрів на розтяжках. У Німеччині компанія Max Bögl встановлювала вітряні турбіни на вежі висотою 178 метрів, але це були комбіновані конструкції — 40-метрову основу окремо відливають з бетону.

Технологія 3D-друку дозволить конструювати з бетону вежі висотою до 200 метрів і відливати їх безпосередньо на місці установки, вважають учасники консорціуму. Навіщо забиратися так високо? «На таких висотах скрізь є «комерційний вітер», — сказали б фахівці-вітроенергетики. У багатьох регіонах якісні вітрові ресурси доступні тільки на великій висоті.

3D-друк веж вітрових турбін на місці допоможе істотно знизити початкові витрати і, відповідно, вартість одиниці енергії (LCOE) у вітроенергетиці.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів