ОАЕ застосує штучний інтелект для пошуку оптимальних місць нових СЕС

04 Вересня 2018
ОАЕ застосує штучний інтелект для пошуку оптимальних місць нових СЕС

Як повідомляє інформагентство Arabean Business, в Об'єднаних Арабських Еміратах штучний інтелект буде знаходити найкращі місця для видобутку сонячної енергії, а також відстежувати і аналізувати рівень забруднення повітря в країні. Для цього Мінекології ОАЕ уклало угоду про співпрацю з Міжнародним агентством з поновлюваних джерел енергії (IRENA) та Університетом Халіфа.

Спільно вони мають намір створити нову ШІ-лабораторію, яка буде працювати за трьома ключовими напрямками: створення в режимі реального часу карт максимальної концентрації сонячної енергії в ОАЕ, управління системою моніторингу екології, а також роботою з системою спостереження за морським середовищем.

Знаходження локацій, де найкраще будувати сонячні ферми, дозволить створити розгорнуту мережу електростанцій на чистій енергії. Система моніторингу морського середовища базуватиметься на даних, які щодня надаються NASA та Європейським космічним агентством. Вона буде безперервно оцінювати якість води біля берегів ОАЕ, виявляти витоки нафти та вдосконалювати маршрути танкерів у Затоці. Що ж до системи моніторингу навколишнього середовища, то вона буде постійно відслідковувати рівень забруднення повітря та напрямок його руху. На основі цих відомостей будуть створюватися триденні прогнози по шести основних забруднюючих мікрочастинках діаметром менше 10 мікрон і п'ятиденну модель передбачуваних пересувань забруднених повітряних мас з частинками діаметром менш ніж 2,5 мікрони.Повернутися до списку