UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT

Новий спосіб виробництва перовскітних модулів знизить ціни на сонячні панелі в 10 разів

30-11-2020
Новий спосіб виробництва перовскітних модулів

Стенфордські вчені продемонстрували новий процес виробництва стабільних фотоелементів з перовскіта та складання їх у сонячні модулі, які могли б забезпечувати енергією електронні пристрої, будівлі та цілі енергомережі. Це нове направлення в чистій енергетиці, яке дозволить подолати багато бар'єрів, з якими роками не могли впоратися інші розробники. Інженерам вдалося досягти швидкості виробництва 12 метрів за хвилину, з ККД модулів 18%. Вартість масового виробництва не перевищить $ 0,25 за квадратний фут або $ 2,75 за квадратний метр. Більшість сучасних сонячних елементів виготовляють з кремнію, який перетворює сонячне світло в чисту електрику. На жаль, процес очищення кремнію не зовсім чистий. Такий спосіб вимагає великих енерговитрат та здійснюється на заводах, що забруднює атмосферу вуглекислим газом. У кремнію є більш «зелена» альтернатива — тонкі плівки перовскита, дешевого та гнучкого матеріалу, який можна виробляти з мінімальними витратами енергії і практично без викидів CO2.

Однак, перш ніж відмовлятися від кремнію, необхідно підвищити стабільність перовскитів та спростити процес виробництва. Перовскітні сонячні елементи — це тонка плівка штучних кристалів, виготовлених з дешевих і загальнодоступних хімічних речовин: йоду, вуглецю та свинцю. Вони легкі, гнучкі, їх можна вирощувати в лабораторіях при температурі кипіння води — набагато нижчою, ніж 1650 градусів Цельсія, які необхідні для очищення від домішок промислового кремнію. Експериментальні зразки фотоелементів з перовскита видають ККД 25%, однак спроби створити елементи більшої площі призводять до зниження стабільності та ефективності. Вирішили проблему вчені зі Стенфорда розробкою процесу швидкої плазмової обробки. Роботизований пристрій з двома соплами швидко створює тонкі плівки перовскита: одне сопло покриває скляну поверхню рідким розчином хімічного попередника перовскита, інше вистрілює іонізованим газом.

Метод дозволив вченим отримати 12 метрів перовскитної плівки за хвилину — це в декілька разів швидше, ніж під час виробництва кремнієвих фотоелементів. Додатково, ККД нової пластини з перовскита склав 18%. За підрахунками розробників, такі модулі можна виробляти за ціною 25 центів за квадратний фут — набагато дешевше, ніж $ 2,5 за звичайний кремнієвий модуль. Це означає, що масове виробництво 1 квадратного метру перовскитних модулів буде коштувати близько $ 2,75.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів