UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT
  • 0
  • 0

Невидиме світло дає струм. Відкрито новий метод отримання електрики

27 Июля 2020
Невидиме світло дає струм. Відкрито новий метод отримання електрики

Підвищити продуктивність та знизити вартість перетворення енергії сонця на електрику здатний прорив у технології сонячних елементів. Ідеться про перетворення низькоенергетичного, невидимого для людини світла на високоенергетичне, яке можуть використовувати фотоелементи. Секретний інгредієнт, який дозволяє розширити спектр енергії, яка збирається — кисень. Фахівці з двох австралійських і одного американського університетів виявили, що його можна використовувати для трансферу низькоенергетичного випромінювання.

«Більшість фотоелементів виготовляють з кремнію, який не реагує на світло, що має меншу енергію, ніж ближній інфрачервоний, — пояснив професор Тім Шмідт з Університету Нового Південного Уельсу. — Це означає, що якісь частини світлового спектру залишаться незатребуваними нашими сучасними пристроями та технологіями».

Команда вчених пропонує використовувати квантові точки для абсорбції низькоенергетичного світла та перетворення його на світло видимого спектру, з якого потім можна виробляти електричну енергію. Один із способів, яким можна досягти цієї мети — зловити кілька низькоенергетичних фотонів та «склеїти» їх разом.

Однак до сих пір цього не вдавалося зробити за межами кремнієвої енергетичної щілини, тобто мінімуму енергії, який потрібно для збудження електрона в кремнії до стану провідності. Вченим вдалося подолати цю проблему за допомогою кисню і квантових точок — штучних нанокристалів, які абсорбували низькоенергетичне світло. Потім кисень переносив його до органічних молекул.

Поки ефективність процесу залишається на низькому рівні, але у вчених є ідеї, як у найближчому майбутньому підвищити ККД системи. І вони впевнені, що зробити це вийде досить швидко.

Нагадаємо, перовскітові сонячні модулі великої площі вийшли на ККД вище 16%.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів