На Хмельниччині створено кластер для розвитку відновлюваної енергетики

05 Жовтня 2018
На Хмельниччині створено кластер для розвитку відновлюваної енергетики

Меморандум про створення енергетичного кластера для збереження природи та розвитку відновлюваної енергетики Хмельницької області підписано 26 вересня в облдержадміністрації. Ініціатором підписання виступила громадська організація 350.org, яка є українською гілкою всесвітнього руху 350.org за подолання кліматичної кризи.

За словами радника голови облдержадміністрації Олександра Нагурного, обласна влада вважає розвиток альтернативної енергетики одним з головних пріоритетів; до того ж у цьому році в Україні запрацював Фонд енергоефективності та зараз формується його управлінська структура, спрямовано 100 млн грн для початку його роботи — Хмельницька область не повинна відставати від цієї ходи.

На сьогоднішній день вона вже досягла певних результатів у сфері відновлюваної енергетики. Так, у I півріччі з поновлюваних джерел енергії було вироблено 40,8 млн кВт-год кВт-год електроенергії, 8,1 млн кВт-год з яких — невеликими гідроелектростанціями; 17 млн кВт-год — сонячними електростанціями; 15,7 млн кВт-год — біогазовими установками. В області діє 29 малих ГЕС і 12 СЕС загальною потужністю 35 МВт: за січень-вересень введено в експлуатацію 5 СЕС загальною потужністю 12 МВт (сума інвестицій — близько 12 млн дол.). Всього до кінця 2018 планується введення в експлуатацію 12 СЕС загальною потужністю понад 50 МВт. Сума інвестицій складе до 50 млн дол.

У порівнянні з січнем-серпнем 2017 року у Хмельницькій області скоротилося споживання газу на 24,7 млн куб. м, або 9,1% (у 2017р. на 5,4%). Зараз тут працюють 154 котельні на альтернативних видах палива, що становить 18% від загального числа всіх котелень.Повернутися до списку