Міненерговугілля вибере партнера з реалізації проекту енергомоста «Україна-ЄС»

23 Січня 2019
Міненерговугілля вибере партнера з реалізації проекту енергомоста «Україна-ЄС»

Міненерговугілля України оголосило про проведення конкурсу з визначення приватного партнера в реалізації проекту облаштування енергетичного моста "Україна — Європейський Союз".

Конкурс буде проведено в період до 1,5 місяців з моменту закінчення прийому заявок. З переможцем буде укладено змішаний договір в рамках державно-приватного партнерства на період до 23 років.

Призначення енергомоста "Україна-ЄС" — організація видачі потужності з блоку №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова разом з 750/330 кВ ПС "Західноукраїнська" та 750 кВ ЛЕП ХАЕС-Жешув (Польща). Отримувані від експорту електроенергії кошти підуть на фінансування будівництва блоків №№ 3,4 Хмельницької АЕС.

У проекті облаштування енергомоста має намір брати участь консорціум компаній Westinghouse Electric Sweden AB, Polenergia International S.àr.l. та EDF Trading Limited.

Енергоміст «Україна — ЄС» та проект добудови ХАЕС представили в Європарламенті глава Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Домбровський та президент Енергоатома Юрій Недашковський.Повернутися до списку