Кабмін затвердив порядок проведення аукціонів щодо укладення на ринку електроенергії двосторонніх договорів

06 Червня 2019
Кабмін затвердив порядок проведення аукціонів

Кабмін прийняв постанову про електронні аукціони з продажу електроенергії за двосторонніми договорами державними енергокомпаніями, в тому числі і для цілей виконання публічних спецзобов’язань (PSO, Public Service Obligation) з постачання електроенергії населенню.

За повідомленням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні уряду в середу, документ схвалено і буде доопрацьовано протягом одного дня.

Документ регулює правила роботи трьох державних виробників електроенергії (НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Укргідроенерго» та ПАТ «Центренерго»), але до аукціонів можуть на добровільних засадах приєднатися інші учасники ринку.

Згідно з проектом постанови про порядок проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами та порядок вибору організаторів таких аукціонів, якщо за 15 днів до 1 липня на конкурс не буде відібраний організатор аукціонів, стати ним має право структура, що відповідає кваліфікаційним вимогам.

Майданчиком, на якому будуть проходити аукціони, на період до трьох місяців обрана Українська енергетична біржа. Однак Володимир Гройсман зазначив, що команда ProZorro в короткий термін розробить спеціальну додаткову площадку для проведення таких аукціонів, і вона стане їх постійним місцем.Повернутися до списку