До 2033 року Польща побудує першу АЕС

27 Листопада 2018
До 2033 року Польща побудує першу АЕС

Уряд Польщі опублікував проект енергостратегії до 2040 року. Згідно з ним, у країні буде побудована АЕС потужністю 1-1,5 ГВт, яка може почати роботу в 2033 році. В якості місця для будівництва розглядаються дві ділянки на півночі Польщі в Lubiatowo-Kopalino та Żarnowiec.

Уряд прогнозує, що до 2043 року встановлена потужність атомної енергетики сягне 6-9 ГВт (6 реакторів), і до 2035 року цей енергосектор вироблятиме близько 10% електроенергії країни.

Раніше повідомлялося, що польська державна енергетична компанія PGE відмовилася від будівництва першої у Польщі атомної електростанції на користь офшорної енергетики. Проте, як бачимо, влада країни сьогодні націлена на розвиток ядерної енергетики. Відповідні попередні дослідження повинні бути завершені до 2020 року.

Додамо, що польській енергокомпанії PGE (Polska Grupa Energetyczna) нещодавно довелося робити вибір між атомною електростанцією та офшорним ветропароком. І компанія зробила його на користь відновлюваної енергетики.Повернутися до списку