UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT

Дослідники зі Стенфорда розробляють акумуляторні батареї, які зберігають в шість разів більше заряду

13-09-2021

Новий тип перезаряджувальних лужно-хлорних батарей містить в шість разів більше електроенергії, що у майбутньому дозволить заряджати смартфони лише раз на тиждень, а електромобілям — долати набагато більші відстані без підзарядки.

Батареї розроблені групою дослідників на чолі з професором хімії Стенфордського університету Хунцзі Даємо і докторантом Гуанчжоу Чжу.

Принцип дії базується на зворотно-поступальному хімічному перетворенні хлориду натрію або хлориду літію в хлор. Коли електрони переміщаються від одного боку батареї до іншого, перезарядження повертає хімічний склад назад в початковий стан.

Причина, по якій ніхто ще не створив високопродуктивні акумуляторні натрій-хлорні або літій-хлорні батареї, полягає в тому, що хлор дуже реактивний і його складно перетворити назад в хлорид з високою ефективністю.

Результат досліджень — 1200 міліампер-годин на грам матеріалу позитивного електрода. Ємність сучасних літій-іонних батарей досягає 200 мАг/г, тобто в 6 разів нижча.

Вчені припускають, що у майбутньому ці акумулятори будуть використовуватися навіть на космічних супутниках. Але поки що розмір дозволяє встановлювати їх лише у дрібну електроніку — слухові апарати, пульти тощо. Для побутової електроніки або електромобілів потрібно ще багато зробити, щоб спроєктувати структуру батареї, збільшити щільність енергії, збільшити розмір батарей і збільшити кількість циклів.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів