Держенергоефективності з партнерами займеться в Україні запуском ринку «зелених» облігацій

12 Липня 2018
Держенергоефективності з партнерами займеться в Україні запуском ринку «зелених» облігацій

Сценаріям введення в Україні ринку «зелених» облігацій був присвячений круглий стіл, проведений Держенергоефективності за підтримки проектів UNIDO і GIZ та за участю представників ЄІБ, Міжнародної фінансової корпорації (IFC), міжнародної організації «Climate Bonds Initiative», Укргазбанку і експертів проектів ПРООН, DESPRO.

Відомо, що світовий ринок «зелених» облігацій бурхливо розвивається і відкриває доступ до великого пулу інвесторів. Кошти від продажу таких облігацій йдуть суто на фінансування або рефінансування проектів «чистої» енергетики. Прогнози фахівців стверджують, що до 2020 року частка «зелених» облігацій у всьому світі складе 10-15% від загальної суми всіх облігаційних запозичень.

Введення «зелених» облігацій в Україні, сказав у ході виступу на круглому столі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, дозволить мобілізувати необхідні інвестиції на реалізацію проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, а разом з тим і здешевити ці фінансові ресурси. За словами Савчука, цей потужний фінансовий інструмент допоможе прискоренню досягнення національних цілей: 11% «чистої» енергії в кінцевому енергоспоживанні до 2020 року і 25% «зеленої» енергії в загальному первинному енергопостачанні у 2035 році.

Обговоривши перспективи «зелених» облігацій в Україні, учасники столу домовилися спільно з профільними міністерствами, міжнародними партнерами, проектами технічної допомоги та експертами змоделювати альтернативні сценарії впровадження ринку «зелених» облігацій з визначенням механізму, відповідного до умов України, і в підсумку подати уряду України дорожню карту запровадження ринку «зелених» облігацій.

Всі питання розвитку нового ринку Держенергоефективності буде обговорювати з партнерами в рамках постійно діючої комунікаційної платформи, яку незабаром буде створено за підтримки проектів міжнародної технічної допомоги.Повернутися до списку