Енергоатом провів експертні транскордонні консультації з Німеччиною з ОВНС ЗАЕС та ЮУАЕС

26 Червня 2018
Енергоатом провів експертні транскордонні консультації з Німеччиною з ОВНС ЗАЕС та ЮУАЕС

20 червня ц.р. у представництві Нижньої Саксонії в м Берліні (ФРН) представники НАЕК «Енергоатом» спільно з Мінекології України, представниками Міністерства з охорони навколишнього середовища, енергії, будівництва та клімату Нижньої Саксонії (ФРН) і представниками компанії GRS провели експертну нараду в рамках транскордонних консультацій згідно з процедурами Конвенції з оцінки впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенція Еспо).

Процес транскордонних консультацій почався в минулому році, коли Енергоатом спрямував у Мінприроди, компетентний орган з впровадження Конвенції Еспо в Україні, резюме матеріалів ОВНС ЗАЕС і ЮУАЕС, розділи «Транскордонний вплив» матеріалів ОВНС, а також повідомлення про заплановану діяльність відповідно до ст. 3 Конвенції Еспо. Потенційно порушені сторони — Австрія, Румунія, Словацька Республіка, Республіка Молдова, Польща, Угорщина, Республіка Білорусь, Федеративна Республіка Німеччина — були повідомлені про початок процедури в тому ж році в ході транскордонних консультацій, проведених Мінприроди спільно з НАЕК «Енергоатом» в м Києві 24 листопада 2017 року за участю трьох держав — Румунії, Польщі та Республіки Молдова.

На початку 2018 року з метою завершення транскордонної процедури Мінприроди розпочало переговори про проведення консультацій з державами, які не змогли взяти участь в заходах у 2017 році — Республікою Білорусь, Австрійською Республікою та Федеративною Республікою Німеччина. Названі сторони висловили бажання провести консультації на території своїх держав.

В ході зустрічі, що відбулася в Берліні, представники Енергоатома ознайомили німецьких колег із загальною інформацією про ініційовану процедуру, а також з основними висновками оцінки впливу на навколишнє середовище експлуатації ЗАЕС та ЮУАЕС.Повернутися до списку