UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT
  • 0
  • 0

Енергія — без дротів, як у Тесли. Створена унікальна технологія

06 Августа 2020
Енергія — без дротів, як у Тесли. Створена унікальна технологія

Першу в світі функціональну систему бездротової передачі енергії на великі відстані розробили в Новій Зеландії. Уже зараз прототип здатний працювати в будь-яких погодних умовах, спрямовуючи енергію між двома антенами, розділеними відстанню в кілька кілометрів. Польові випробування технології, що повторює експерименти Ніколи Тесли, почнуться восени.

Мрія про бездротову передачу енергії далеко не нова — ще Нікола Тесла колись довів, що можна запалювати лампочки за допомогою котушки, що знаходиться в парі кілометрів від них. Правда, при цьому він спалив динамо-машину на місцевій електростанції і занурив весь Колорадо-Спрінгс у темряву. Тесла мріяв побудувати всюди вишки, які забезпечували б усіх бездротової енергією. Але інвестор Джон П. Морган зарубав ідею на корню одним запитанням: «А куди накажете поставити лічильник?»

Минуло 120 років, і ось новозеландська компанія Emrod переконала другого за величиною постачальника енергії в країні, концерн Powerco дати бездротовій електриці шанс. Powerco повірила в технологію передачі енергії і вклала кошти в Emrod.

Система складається з передавальної антени, наборів реле та приймаючої ректенни (антени з вбудованим випрямлячем, який перетворює мікрохвильову енергію на електрику). Для передачі використовується безпечний радіодіапазон ISM, зарезервований для промислових, наукових та медичних цілей.

На відміну від мрії Тесли, енергія передається безпосередньо між двома антенами, а лазерна система безпеки, яка захищає периметр променя, тут же відключає його, якщо периметр перетинає птах, дрон або вертоліт. Проблем з розміщенням лічильників теж бути не повинно.

Система працює за будь-яких погодних умов — дощ, туман або пил їй не перешкода. Дистанція передачі обмежена тільки прямою видимістю, тобто в потенціалі може бути сотні кілометрів, а установка та експлуатація не вимагають серйозних вкладень.

Поки у інженерів Emrod є тільки працюючий прототип, але до жовтня вони планують завершити створення пристрою для інвестора і почати польові випробування. Перші пристрої будуть працювати з потужністю в кілька кіловат. Прототип здатний передавати енергію на кілька кілометрів, але його легко можна масштабувати. «Ми можемо використовувати таку саму технологію для передачі в 100 разів більшої енергії на значно більшу відстань», — пообіцяв засновник Emrod Грег Кушнір.

Якщо польові випробування технології пройдуть успішно, вона зможе перетворити енергомережі по всьому світу. «Ми плануємо використовувати цю технологію для доставки електрики у віддалені місця або через райони з важкопроходимою місцевістю. Вона також може бути використана для збереження енергоподачі клієнтам у випадках, коли ми проводимо технічне обслуговування нашої існуючої інфраструктури», — розповів про плани інженер по трансформації мережі Powerco Ніколас Вессей.

Бездротова передача енергії може стати ключовою технологією і для відновлюваної енергетики, яка, як правило, генерує енергію далеко не там, де вона необхідна. А потужність існуючих енергомереж не дозволяє перекидати великі обсяги такої енергії досить далеко від місця генерації. Через це, наприклад, Німеччина, втрачає частину офшорного вироблення вітропарків, тому що у піках не може перенаправити її з півночі у південні землі — не вистачає ресурсів енергомережі.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів