Для відмови від вугілля Великобританія не потребує нових газових ТЕС — їй цілком вистачить ВДЕ

16 Травня 2018
Для відмови від вугілля Великобританія не потребує нових газових ТЕС — їй цілком вистачить ВДЕ

Великобританія, яка має намір відмовитися від вугільної генерації вже в 2025 році, може замінити відсутні потужності відновлюваною генерацією та системами зберігання енергії не будуючи нові газові ТЕС. У країни немає потреби будувати нові газові електростанції, щоб замінити ними вугільні потужності, говориться в звіті Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Відсутні потужності після закриття вугільних ТЕС можна без проблем замінити системами акумулювання енергії на основі літій-іонних батарей та іншими «гнучкими» технологіями. Вони дозволять перейти з вугілля на чисту енергетику, пропускаючи крок «газифікації», говориться у звіті WWF.

Близько 95% цих «зелених» потужностей або знаходяться на різних етапах будівництва, або вже укладено контракт на продаж електроенергії за встановленою ціною. І левова частка цих нових потужностей — офшорні вітростанції.

Уряд Великобританії передбачив виділення £557 млн в якості субсидій для відновлюваних джерел енергії (в тій чи іншій формі) з 2018 до 2025 року. Це, на думку аналітиків WWF, остаточно забезпечить необхідний приріст встановлених «зелених» потужностей. За словами працівників Міністерства енергетики та промислового розвитку Великобританії, £557 млн інвестицій у нові «зелені» енергопроекти забезпечать більш надійний, доступний та екологічний енергобаланс.Повернутися до списку