Старі акумулятори та сонячна станція забезпечать накопичення електроенергії стадіону в Амстердамі

28 Січня 2020
Старі акумулятори та сонячна станція забезпечать накопичення електроенергії стадіону в Амстердамі

Систему накопичення енергії потужністю 3 МВт з 148 комплектів батарей, використаних в електромобілях Nissan Leaf, встановили на футбольному стадіоні в Амстердамі (Johan Cruijff ArenA). Для роботи в тандемі з нею введена в експлуатацію фотоелектрична СЕС на 1 МВт, що накрила покрівлю споруди. Партнери проекту, the Mobility House, Nissan і Eaton, застосували, згідно із заявою, інноваційну систему зарядки та керування енергоспоживанням.

Пізніше на парковці арени були встановлені перші 15 двонапрямлених зарядних станцій, що дозволяють задіяти акумулятори електромобілів для роботи стадіонної енергетичної системи (концепція «електромобіль-мережа» — Vehicle to grid або V2G).

За згодою власників транспортні засоби не тільки заряджаються, але і можуть віддавати електроенергію в загальну мережу за допомогою інтелектуального з'єднання. Як пояснюють в the Мobility House, майже 2000 паркувальних місць будуть поступово обладнані інтелектуальними зарядними пристроями.

Таким чином, стадіон буде перетворений на свого роду «енергетичний центр» (Energy Hub), здатний накопичувати електроенергію з відновлюваних енергоджерел, а батареї транспортних засобів допоможуть оптимізувати енергопостачання арени, знизивши споживання електроенергії, що купується в мережі.Повернутися до списку