Сонячні електростанції на родючих землях — неприпустимі. Заява Спілки фермерів Німеччини

12 Лютого 2020
Сонячні електростанції на родючих землях — неприпустимі. Заява Спілки фермерів Німеччини

«Сонячним електростанціям місце перш за все на дахах будинків, на дахах комерційних та спеціальних будівель та у конверсійних зонах. Наземні СЕС можна будувати тільки там, де земля не може бути використана для ведення сільського господарства», — каже Йохен Йостманн, голова комітету з відновлюваної енергії Спілки фермерів Німеччини.

Спілка відзначає, що й без того щодня з обороту виводяться сім гектарів землі для будівельних та інфраструктурних заходів на земельному рівні. З цієї причини він пропонує встановити разом з основними державними організаціями критерії, які гарантують, що тільки низьковрожайні землі, що не мають значення для місцевого фермерства, підходять для будівництва наземних СЕС.

Що ж до агрофотовольтаіки, то Спілка фермерів в цілому відкрита для такого спільного використання сільськогосподарських земель з виробництвом електроенергії. Але, тим не менш, тут потрібні подальші дослідження і джерела фінансування. Крім того, Спілка вимагає, щоб природоохоронні зони не виключалися для використання в рамках агрофотовольтаіки, якщо цілі щодо захисту таких земель не суперечать можливості встановлення сонячних електростанцій.Повернутися до списку