Кількість малих СЕС в Україні за триріччя зросла в 27 разів

15 Травня 2018
Кількість малих СЕС в Україні за триріччя зросла в 27 разів

Кількість сонячних станцій, встановлених приватними домогосподарствами, зросла з 132 на кінець третього кварталу 2015 року до 3553 на кінець I кварталу 2018 року. Про це повідомив глава Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, якщо встановити в своєму домогосподарстві сонячну станцію потужністю до 30 кВт, можна не тільки забезпечити повне електропостачання будинку, а й продавати у загальну мережу надлишок виробленої електроенергії за «зеленим» тарифом. Сьогодні він становить 18,09 євроцентів за 1 кВт-год. Савчук зазначив, що ця можливість з'явилася в червні 2015 року, коли був розроблений і прийнятий відповідний закон.

Так, власник сонячної станції потужністю 30 кВт на Київщині продає державі «чисту» електроенергію, отримуючи щомісяця близько 20-30 тис. гривень. Оскільки в цілому по країні налічується близько 6,5 млн приватних домогосподарств, ринок виробників СЕС вже сьогодні величезний і ми можемо пишатися тим, що вітчизняний бізнес працює в цій сфері, зазначив С. Савчук.Повернутися до списку