UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT
  • 0
  • 0

Чому навчив карантин: вплив забруднення повітря на вироблення СЕС

28 Июля 2020
Чому навчив карантин: вплив забруднення повітря на вироблення СЕС

Вплив COVID-19 на вироблення фотоелектричних сонячних електростанцій розрахували німецькі вчені з Інституту Гельмгольца Ерланген-Нюрнберг разом з партнерами з Массачусетського технологічного інституту і компанії Cleantech Solar. Йдеться, звичайно, не про вплив вірусу, а про наслідки «великого карантину», що призвів до суттєвого очищення повітря в багатьох найзабрудненіших регіонах планети.

Результати дослідження опубліковані в науковому журналі «Джоуль» (Joule) у статті «Вплив заходів, пов'язаних з COVID-19, на сонячні ресурси в районах з високим рівнем забруднення повітря» (The Impact of COVID-19-Related Measures on the Solar Resource in Areas with High Levels of Air Pollution).

Автори зазначили, що позитивний вплив карантину на вироблення сонячних електростанцій не був несподіваним, але вони хотіли виробити науковий підхід, щоб достовірно виміряти вплив зниження забруднення повітря на сонячну енергетику.

У процесі дослідження за допомогою піранометра оцінювалася сонячна радіація поруч з комерційною фотоелектричною установкою в районі великого Делі під час карантину. Дані про концентрацію дрібного пилу були отримані в результаті серії вимірювань у посольстві США в Делі, які реєстрували значення щогодини. За словами вчених, сонячні електростанції в цьому місті, який є одним з найбільш забруднених на планеті, можуть відчувати зниження потужності більш ніж на 10% через забруднення повітря.

Вимірювання показали, що в обідню пору в кінці березня — після того, як 24 березня розпочався карантин — рівень радіації склав 950 Вт на квадратний метр. У той же час у попередні роки (з 2017 по 2019 рік) вона становила 880 Вт на квадратний метр. Це збільшення на 8,3%.

Наявна інформація про якість повітря та дрібного пилу привела до висновку, що більш чисте повітря було основною причиною більшої сонячної радіації і, отже, більш високого вироблення сонячної установки.

Така зміна — це як якщо перенести сонячну електростанцію з дощової Англії в більш сонячний Нюрнберг, — кажуть автори. «Ми очікували різницю, але були здивовані, наскільки виразним був ефект».

У квітні інсоляція також була на 5,9% вище, а ось в лютому або на початку березня дослідники не виявили великої різниці в порівнянні з попередніми роками. «Після спалаху Covid-19, спочатку комендантська година з 22 березня, а потім карантин діяли по всій Індії... Після цих заходів у Делі спостерігалося незвично чисте небо».

Слід підкреслити, що таке поліпшення показників було досягнуто незважаючи на те, що якість повітря в Делі протягом всього періоду карантину все ще була гірше, ніж в інших містах світу в середньому.

Під час пандемії «ми отримали невелике уявлення, як виглядає світ з більш чистим повітрям. Сонячні панелі можуть відігравати важливу роль у вирівнюванні «кліматичної кривої». Використання більшої кількості сонячних генеруючих систем може посилити процес, який призведе до більш прозорого та чистого повітря», — каже Ян Маріус Петерс, провідний автор дослідження.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів