UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT
  • 0
  • 0

Без зниження надійності. Системи накопичення енергії можуть замінити традиційні генератори мегават-до-мегавату

30 Июля 2020
Без зниження надійності. Системи накопичення енергії можуть замінити традиційні генератори мегават-до-мегавату

Вироблення енергії сонячними та вітровими електростанціями мінлива і залежить від погоди. По відношенню до системи вони є постачальниками енергії, але не потужності. «Системі в цілому потрібні достатні потужність та енергія. При високих частках мінливої генерації на основі ВДЕ останні вносять сюди асиметричний внесок. Більшою мірою внесок енергії, ніж потужності... При високих частках ВДЕ інша частина електростанцій повинна більшою мірою забезпечувати потужність, ніж електроенергію», — йдеться в доповіді МЕА 2014 року.

У міру здешевлення систем накопичення енергії на ринку з'являється все більше об'єктів, у яких ВДЕ-установки, наприклад сонячні електростанції, комбінуються з накопичувачами енергії. За своїми можливостями такі електростанції можна порівняти з традиційними генераторами.

Оскільки управління енергосистемою — наука тонка і складна, потрібна точна відповідь на питання: яка конфігурація комбінованих електростанцій / накопичувачів енергії може замінити «звичайні» електростанції без шкоди надійності.

Точну відповідь не можна дати в загальному та глобальному масштабі, але лише для умов конкретної енергосистеми, оскільки він залежить від ряду локальних і мінливих чинників.

У США проведено дослідження для регіональних енергосистем CAISO (Каліфорнія) і PJM (схід США), в яких розраховується «гарантована потужність» (capacity value) різних типів ВДЕ електростанцій та накопичувачів Capacity value — частка встановленої потужності об'єкта (у відсотках), яка може бути гарантовано поставлена в систему на вимогу оператора.

У каліфорнійській доповіді наводилися оцінки «гарантованої потужності» для різних типів генераторів, дослідження для PJM (Capacity Value of Energy Storage) було присвячено виключно системам накопичення енергії.

У Каліфорнії гарантована потужність вимірювалася за допомогою показника «effective load carrying capability» («Ефективна корисна потужність» або «Ефективна здатність підтримувати навантаження»), який порівнює ресурс з теоретичним «ідеальним генератором».

Якщо сонячна електростанція з фіксованим кутом нахилу модулів має, для випадку CAISO, «гарантовану потужність» у 5%, то з чотиригодинним накопичувачем та трекером остання стає рівною 99,8%, тобто відповідній характеристиці «ідеального генератора» (розрахунок проводився для сонячної електростанції 500 МВт та системи накопичення енергії 500 МВт).

В рамках доповіді також були розраховані значення гарантованої потужності для Арізони і Нью-Мексико. Вони також перевищують 99%.

Оскільки в міру збільшення частки сонячної енергії в системі гарантована потужність сонячної енергетики знижується, знижується також і відповідний показник у гібридних об'єктів. У 2030 році для CAISO він складе 93,2%.

Висновок доповіді з систем накопичення енергії для PJM: «Результати нашого аналізу демонструють, що при розгортанні накопичувачів енергії потужністю до 4000 МВт тривалість зберігання у 4 години дозволяє їм забезпечувати повну гарантовану потужність щодо ресурсу без обмежень тривалості. При розгортанні сховищ енергії до 8000 МВт тривалість зберігання у 6 годин дозволяє цим ресурсам забезпечити повну гарантовану потужність. У цих межах системи накопичення енергії можуть замінити традиційні генератори мегават-до-мегавату без зниження надійності системи».

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів