Чистий графен перетворює світло на електрику

20 Грудня 2018
Чистий графен перетворює світло на електрику

Група вчених Каліфорнійського університету в Ріверсдейле виготовила чистий графен різної геометрії кристалів, з'єднавши їх ребра і хрестовини з прямокутними зонами. Зробили вони це, виявивши, що там, де світло падає на обмежені області чистого графену, наприклад ті, де вузькі ребра з'єднуються з двома широкими областями, відбувається значний перенос фотоелектричного струму.

У більшості пристроїв, що виробляють енергію з сонячного світла, фототок виникає тільки в присутності електронно-діркового переходу на межі двох типів напівпровідникових матеріалів. Електричний струм виникає в зоні переходу і рухається через певні області цих двох матеріалів. Але в графені — все інакше. Фотострум у чистому графені може виникати, коли весь лист матеріалу вільний від надлишкового електричного заряду. Генерація фотоструму не вимагає спеціальних переходів і може управлятися простою зміною форми листа графену.

Оптичні властивості графену дозволяють виготовляти з нього маскувальний матеріал, який відбиває випромінювання без поглинання, що найближчим часом дозволить створити на його основі захисне покриття для супутників.Повернутися до списку