2018 рік стане рекордним з інвестування у ВДЕ

07 Серпня 2018
2018 рік стане рекордним з інвестування у ВДЕ

З початку поточного року підприємства планети уклали угоди на покупку 7,2 ГВт електроенергії з поновлюваних джерел, повідомляє у своєму звіті Bloomberg NEF. Цієї рекордної цифри вдалося досягти всього за сім місяців. Для порівняння: за весь 2017 було куплено 5,4 ГВт.

Корпорації США підписали договори на покупку 4,2 ГВт чистої енергії — 58% загальносвітових контрактів. Вони зробили це всупереч урядовим зусиллям зі зниження попиту на чисту електроенергію, до яких схиляють нові тарифи на сонячні батареї, сталь та алюміній, а також радикальний перегляд федеральної податкової політики, зазначає Bloomberg. Проте, кількість таких угод зростає: довгострокові контракти на покупку сонячної та вітрової енергії покликані згладити ризики нестабільного оптового ціноутворення на традиційні енергоносії.

Коло покупців також розширилося — чистої енергетикою цікавляться тепер не лише технологічні гіганти. Сьогодні 128 найбільших корпорацій беруть участь в ініціативі RE100, яка передбачає добровільні зобов'язання бізнесу по переходу на ВДЕ.

28 учасників вже зробили це в повному обсязі (100% ВДЕ), більшість же інших «активістів» має намір завершити перехід до 2030 року або трохи раніше. Серед них виробничі та комунікаційні компанії.Повернутися до списку