Системи підпільного прокладання кабелю

17 Листопада 2015
Системы подпольной прокладки кабеля

Створення комунікацій у приміщеннях з відкритим простором передбачає використання систем розводки кабелю під підлогою. Серед атрибутів такого типу монтажу особливе місце займають підлогові коробки, вони ж люки, незамінні на великих об'єктах з плануванням, яке часто змінюється, а також у місцях з великим числом людей.

Люки — Люки – це особлива група електромонтажних систем, які забезпечують вивід до робочих місць кабелю, прокладеного під підлогою. Офіси та експозиційні центри, складські та торговельні приміщення, готелі та аеропорти — ось сфера їх багатогранного застосування. Правильно обране рішення з використанням люків не тільки має високу функціональність, а й допомагає у створенні гармонійного інтер'єру, підводка ліній в якому здійснюється за допомогою стандартних електротехнічних атрибутів — труб, лотків, коробів.

Визначимося спочатку з термінами. Власне коробка — це рамка, що кріпиться до фальшпідлоги або монтажної основи. У ній розміщується розподільний люк (коробка, кошик) з посадочними місцями електроустановчих виробів (ЕУВ).

Люк закривається за допомогою відкидної або знімної кришки, маскованої шляхом закріплення на ній елемента покриття, який робить люк непомітним. Покриття, що наноситься поверх фальшпідлоги, зазвичай має килимовий тип (наприклад лінолеум, ковролін), але буває й твердим (паркет, дошка, плитка). Оскільки основним типом прибирання в офісах є сухий, люки мають невисокий ступінь пиловологозахищеності — IP40, IP30, а то і IP20.

Чим представлена група рішень для прокладання кабелю під підлогою? Перш за все, це люки для встановлення в підлогу (іноді — в меблі), що розрізняються ємністю і способом монтажу ЕУВ — горизонтальним або вертикальним, а також типом ЕУВ: домінантою новітнього часу є моделі з прямим засуванням модулів розміру 45 × 45. Один і той же люк у своїй верхній частині зазвичай придатний і для фальшпідлоги, і для підлог заливних, притому в останньому випадку використовується монтажна основа, що заливається в бетон. Саме такі люки пропонує своїм Клієнтам Компанія E.NEXT-Україна.

Люки – це проектна продукція, тому їх продажі багато в чому визначаються обсягами будівельних та реконструктивних робіт. Економічний спад, що привів в Україні до заморожування багатьох об'єктів, істотно скоротив обсяги поставок і зменшив масштаб проектів; підрядні організації сьогодні прагнуть використовувати максимально дешеві варіанти, іноді вдаючись навіть до прокладання кабелю по стінах. Внаслідок цього проекти, куди були закладені кабеленесучі системи, в реальності виявляються набагато скромніше запланованих. При цьому рішення від таких постачальників, як E.NEXT-Україна, якісні, недорогі та універсальні, завдяки чому на електротехнічному ринку України, який скорочується, вони посідають гідні конкурентні позиції.

За оцінками експертів ринку, пожвавлення будівництва в нашій країні відбудеться в контексті загального підйому економіки, до якого нам поки що далеко. Але, щоб там не було, люки завжди залишаться товаром високого попиту, і навіть Wi-Fi, що дедалі шириться, не похитне їх позицій: адже електропроводка в приміщеннях завжди залишиться тим, чим вона є.

Системи, що забезпечують підведення кабелів

Системы, обеспечивающие подводку кабелей

Проводка в підлозі ніколи не лежить у «голому» вигляді — для її організації використовуються кабеленесучі системи. Найбільш простий варіант — це приміщення з фальшпідлогою: механічні навантаження тут невеликі, завдяки чому кабель можна прокласти в металевому лотку (перфорованому, але частіше — сітчастому). Оптимальним для цього є рішення систем для СКС від компанії E.NEXT-Україна.

Інша справа, коли комунікації розміщуються в бетонній підлозі. В цьому випадку типовий варіант — суцільні металеві кабельні канали. Поряд з іншими елементами підпільного монтажу, ці канали відомі під різними іменами: терміни «суцільний металевий лоток» і «жолоб», використовувані для їх іменування, зустрічаються однаково часто. Крім того, для прокладання кабелю в заливній підлозі застосовуються гофровані труби, присутні в асортименті E.NEXT-Україна.

Ринок систем підпільного монтажу має ряд яскравих рис, що відрізняють його, наприклад, від ринків електротехнічних труб і настінних кабельних каналів. Одна з них — мала доля обсягу продукції, який випускається в Україні: люки та короба переважно везуть з-за кордону.

Ще одна особливість підпільного монтажу в порівнянні, скажімо, з настінними коробами, полягає в тому, що економія на розмірах люків — завдання важке для проектувальників. Навіть при невеликій кількості робочих місць, передбачених проектом, наприклад, офісного центру, завжди бажаним є відчутний запас вільної поверхні, необхідний у зв'язку з крайньою складністю переконфігурування комунікацій під підлогою. Найбільш ходовими є середні люки — на 16-18 посадочних місць, або на 8-9 ЕУВ 45x45.

Вибір конкретного проектного рішення обумовлений як об'єктом, де воно застосовується (в приміщеннях з частим переплануванням — таких, наприклад, як виставкові зали — більш вигідно сховати всю проводку під підлогу), так й індивідуальними смаками власника. Вибір, звичайно, завжди за Клієнтом, а справа постачальника — бездоганно його задовольнити.Повернутися до списку