Розподільні пластикові щити від E.NEXT: ефективність, комфорт, простота

25 Лютого 2016

Розподільчий щит — пристрій ніби простий. Але пильний підхід до його вибору часто виявляє багато проблем монтажу та експлуатації. Вирішити їх усі разом здатний не всякий запропонований ринком зразок.

Виступаючи основним елементом системи енергопостачання в житловому, офісному або виробничому приміщенні, розподільний щит служить для установки в ньому захисного та розподільного обладнання. Для зовнішньої мережі він є пунктом входу, звідки електроенергія розподіляється по всій побутовій техніці та освітленню. Він має також і функцію захисту людини від ураження електричним струмом.

Без пластикових щитів не обійтися жодній сучасній будівлі, будь то житловий будинок, підприємство або адміністративний корпус. Їхня універсальність, яку високо цінує Клієнт, дозволяє застосовувати їх практично скрізь, безвідносно до специфіки будівель.

Ось головні аргументи на користь використання пластикового щита:

 • він безпечний і не потребує заземлення, не загрожує ураженням струмом навіть при контакті струмопровідних середовищ з виробом - наприклад, води при вологому прибиранні приміщення;
 • він естетичний і органічно вписується в інтер'єр квартири та офісу;
 • вага його невелика;
 • він не кородує і тому набагато стійкіше металевого до впливу зовнішнього середовища.

Модульні щити

Модульні щити

Пластикові розподільні модульні щити забезпечують прийом і розподіл електроенергії в електромережах напругою 380 / 220В і частотою 50Гц. При встановленні в таких щитах додаткового модульного обладнання вони захистять вас від ураження струмом при випадковому доторканні до струмопровідних частин. Крім того, модульне обладнання запобігає виникненню пожеж, спричинених витоком струму в землю. Автоматичні вимикачі і інше встановлене в розподільних пластикових щитах обладнання оберігають мережу від коротких замкнень і перевантажень. У ці щитки можуть бути встановлені таймери, вимикачі різного роду, захисне та інше обладнання. Основою для кріплення цього служить DIN-рейка стандартною шириною 35 мм.

Модульний щит вибирають, коли вся система електропостачання вже спроектована і відомі пристрої, які входять до її складу. Практика показує, що купувати щит слід з деяким запасом місткості (до 25% робочого об'єму) для врахування непередбачених розширень системи — наприклад, установки додаткового автомата або УЗО, якщо в тім є потреба. Однак число допоміжних порожніх клітинок не повинно бути надмірним. Наприклад, якщо ви вирішили доповнити систему кондиціонером, підключати його потрібно окремо від інших споживачів.

За способом монтажу і розміщення щити, виготовлені з пластику, поділяються на вбудовані та навісні.

Навісні щити застосовуються при наявності і потайної і відкритої електропроводки в приміщенні і встановлюються прямо на стіну за допомогою кріпильних виробів, таких як анкери або шурупи-саморізи. Щити цієї групи розрізняються ступенем IP, який характеризує захищеність шафи від пилу і вологи - наприклад, IP 30, IP 44. Компанія E.NEXT пропонує низку серій пластикових щитів, які мають ступінь захисту від IP 30 до IP 55 та розрізняються дизайном, розмірами, наявністю або відсутністю дверцят, кількістю модулів, які розміщуються, та іншими параметрами. Серед найбільш цінних виробів лінійки — щитки зі ступенем захисту IP55.

Вбудовувані щити забезпечують прихований монтаж електрообладнання. Вони не такі помітні, як навісні, і не вимагають додаткового простору, однак їм потрібна спеціальна ніша в стіні, виконана під розмір щита. Ящик або бокс такого роду придатний для установки в будь-якій будівлі: приватному будинку, квартирі, будові громадського або виробничого призначення. Розміри корпусів внутрішніх пластикових електрощитів дозволяють розміщувати, ремонтувати, замінювати і безпечно обслуговувати електрообладнання з дотриманням необхідних зазорів.

Максимальне число модулів, що розміщуються в щитах E.NEXT — 88. В асортименті компанії є також бездверні моделі з можливістю розміщення в них до 8 модулів.

Окремо відзначимо ударостійкі модульні пластикові щити. Вони використовуються при електромонтажу в широкодоступних місцях. У ці щити можна встановлювати пристрої різного призначення - силові, регулююючі, керуючі. Корпус має високу ступінь захисту, яка обчислюється за шкалою удароміцності IK08. Матеріал його не підтримує горіння. Ящики таких щитів стійкі до вологи, іржавіння їх неможливе. Корпуси їх вироблені з діелектриків, тому заземлювати їх немає потреби.

В конструкції пластикових щитів наявна DIN-рейка, а на доповнення — шини для підключення нульових робочих провідників, шини заземлення, маркувальні таблички та необхідний кріплення.

Розподільні модульні щити, які пропонує E.NEXT, виготовлені виробниками Польщі і Туреччини з негорючого ПВХ-пластика, використання якого гарантує максимальну безпеку їх експлуатації.

Навісні пластикові щити під електролічильник

Навісні пластикові щити під електролічильник

Пластикові щити під лічильник, пропоновані E.NEXT, мають ступінь захисту IP54 і IP65. Матеріал їх коробки – це самозагасаючий ПВХ-пластик. Виріб компонується з двох половинок, передня частина коробки або ревізійне віконце виготовляються з прозорого пластика, що забезпечує зручність знімання показань лічильника. Встановивши лічильник на посадочні місця, щиток герметично закривають і пломбують разом з вводним автоматом.

Внутрішня компоновка щита максимально полегшує монтаж лічильника, захисних модульних пристроїв та елементів комутації.

Пластиковий розподільний щит від E.NEXT, який слугує для установки в нього електролічильника і вступного автоматичного вимикача, особливо актуальний на початку будівництва, коли коробку під лічильник разом з ним і вводним автоматом тимчасово встановлюють прямо на електричний стовп поблизу об'єкта будівництва. Крім таких щитів, компанія пропонує панелі для кріплення однофазних і трифазних електролічильників та різноманітні негерметичні пластикові коробки для установки автоматичних вимикачів.

Для встановлення електролічильника в місцях, доступних для багатьох людей, дуже часто використовуються міцні пластикові щити. Вони призначені для монтажу однофазних і трифазних приладів обліку електроенергії, а також модульного обладнання. З однаковим успіхом вони встановлюються і всередині і зовні приміщень, забезпечуючи приладам надійний пиловологозахист.

Міцний антивандальний корпус щита має високу ступінь захисту IK08, він негорючий, матеріал його загасає навіть при температурі понад 1000°С, його практично неможливо пошкодити. Виріб стійкий до вологи і не потребує фарбування. Корпус ящика вироблений з діелектриків і тому не потребує заземлення.

Щит розрахований на установку однофазного або трифазного лічильника і до 20 модулів.

Місце установки лічильника, вводного автомата та іншого модульного обладнання закривають металеві фальшпанели, які пломбуються порізно.

Експлуатаційний діапазон температур: -25… + 60°С; комплектність: монтажна панель з DIN-рейками, фальшпанели, кріпильна фурнітура, ключі до замків.

Ударостійкі пластикові шафи (бокси)

Ударостійкі пластикові шафи (бокси)

Ці вироби призначені для монтажу силового, захисного та розподільного електрообладнання, пристроїв автоматики і управління, обладнання кабельних мереж, обладнання мереж передачі даних і т.п. Встановлення їх здійснюється всередині і зовні приміщень у місцях з підвищеним вмістом пилу та вологи. Ось їх характеристики:

 • шафи ударостійкі (IK 08), виготовлені з АВС-пластика;
 • дверця: прозора і непрозора, закривається на замки-засувки;
 • колір: RAL 7035 сірий;
 • монтаж: навісний;
 • ступінь захисту: IP65;
 • експлуатаційний діапазон температур: -25 ... + 60 ° С;
 • монтажна панель: сталевий оцинкований лист товщиною 1 мм.

У низці шаф є можливість встановлення монтажної панелі в трьох фіксованих положеннях, що розрізняються глибиною знаходження в шафі.

Найкраще та найдоступніше

Розподільний щит, який поєднує високу якість і доступну ціну, є звичайним в асортименті E.NEXT. Працюючи в декількох цінових сегментах, компанія пропонує і українську продукцію, і товар країн ЄС.Повернутися до списку