UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Каталог товарів E.NEXT

Опубліковано новий порівняльний ціновий аналіз технологій електричної генерації — Bloomberg

29-03-2018

Компанія Bloomberg New Energy Finance (BNEF) опублікувала чергове дослідження вартості технологій електрогенерації.

Опубліковано новий порівняльний ціновий аналіз технологій електричної генерації — Bloomberg

Згідно з ним, у 2017 році продовжилося стрімке падіння вартості (LCOE) вітрової та сонячної енергії, яка знизилась в середньому по світу на 18 відсотків. Автори також відзначають швидке зниження вартості акумуляторів. Дві ці тенденції створюють безпрецедентну проблему для «традиційної» енергетики, що працює на викопному паливі (замітка BNEF називається «Падаючі витрати на вітер, сонце і батареї утискають викопне паливо»). ВДЕ та накопичувачі енергії тіснять вуглеводні всюди де тільки можливо, відбираючи традиційно виконувані ними ролі в масовому виробництві основних обсягів електроенергії («Bulk generation»), у регульованій (dispatchable) генерації і в забезпеченні маневреності енергогосподарства.

Середній рівень (бенчмарк) вартості літій-іонних батарей впав майже на 80% з 1 000 доларів США за кВт-год у 2010 році до 209 доларів США за кВт-год в 2017-м. За заявою авторів дослідження, руйнуються економічні підстави будівництва нових газових і вугільних електростанцій, оскільки батареї вже зазіхають на їхні доходи від діяльності в якості маневрених і пікових потужностей.

Так, на ринку США вугільна генерація з економічної точки зору абсолютно неспроможна, адже вітрова та сонячна енергетика просто дешевше.За дев'ятиріччя глобальний benchmark LCOE в фотоелектричній сонячній енергетиці знизився на 77%, в материковій вітроенергетиці — на 38%. Сьогодні цей середньосвітовий рівень становить у сонячній енергетиці $ 70/МВт-год, в материковій вітроенергетиці — $ 55/МВт-год, в офшорній вітроенергетиці — $118/МВт-год.

Особливо низькі рівні вартості електроенергії аналіз BNEF відзначив у материковій вітроенергетиці Індії, Бразилії, Швеції та Австралії, а в сонячній енергетиці — в Чилі, Індії, Австралії, Йорданії.

За словами Себа Хенбеста, глави відділу Європи, Близького Сходу і Африки BNEF, конкурсні відбори нових проектів у сфері ВДЕ змусили розробників та постачальників обладнання знижувати витрати на реалізацію проектів у вітровій та сонячній енергетиці. Завдяки цьому, а також усе більш ефективним технологіям сьогодні рекордно низькі ціни на вітрову та сонячну енергію, і ці рекорди постійно зростають.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів