UA
Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 27А, буд. В info@enext.ua
* безкоштовно з мобільного та стаціонарного

Електротехнічні щити: що маємо, що вибрати?

23-12-2015
Электротехнические щиты

Ринок електротехнічного обладнання сьогодні насичений товарами. Устаткування багатьох виробників, і зарубіжних і вітчизняних, легко знайти і в будь-якому скільки-небудь великому супермаркеті, і на ринку, не кажучи вже про спеціалізовані торгові майданчики.

У наше століття тотальної інтернет-комунікації аналіз, порівняння, вибір і замовлення електротехнічного обладнання відбуваються не відходячи від робочого столу, що дозволяє споживачеві досить легко підібрати обладнання, яке бездоганно відповідає специфіці його потреби — потрібно лише проявити терпіння і не впійматися на виверти недобросовісних постачальників, дуже частих сьогодні.

Гострота конкуренції на сучасному ринку спонукає виробників постійно адаптувати продукцію, яка виготовляється, до можливості швидкої реалізації — часом, на жаль, за будь-яку ціну. Саме з метою такої адаптації деякі виробники навмисно знижують якість електротехнічних щитів на догоду зниженню їх вартості. Виробники ж, які реально підвищують якість своєї продукції, впроваджують нові технології виробництва та нові інженерно-технічні рішення, що, природно, не сприяє зниженню цін на товар. А поміж тим, питання його ціни часто відіграє ключову роль у функціонуванні всього комплексу засобів, що забезпечують його виробництво.

Виходячи з цих обставин, щоб допомогти читачеві у виборі потрібного йому устаткування, коротко зупинимося на переважній та найбільш затребуваній електрощитової продукції — металевих розподільних щитах, а після порівняємо виробників електротехнічних щитів за якістю і доступністю (наявністю на складах) їх виробів, сертифікацією готової продукції і, зрозуміло, за вартістю товарів. Зауважимо, що все подальше є нашою особливою думкою, ґрунтованою на особистій практиці довгої роботи з зазначеним видом продукції.

Металеві розподільні щити — це невід'ємний атрибут монтажу модульного електрообладнання електрообладнання в будівлях різноманітного призначення: виробничих, торговельних, житлових тощо. За типом вони поділяються на вбудовані і навісні. Корпус тих та інших — металевий, зварений з листів товщиною від 0,5 до 1,2 мм.

З метою монтажу комутаційної апаратури в розподільних металевих щитах монтуються DIN-рейки, до того ж в одному щиті можна розмістити до 72 автоматичних однополюсних вимикачів. У комплект поставки можуть також входити замок і 2 ключа, самоклеючі інформаційні таблички, нульова шина (N), шина заземлення (PE) та провідник заземлення дверцят. Для забезпечення експлуатаційної безпеки виробу все струмопровідні частини закриває знімна фальшпанель, є можливість заземлення корпусу, панелі та дверцят щита.

Щити цього типу мають знизу та вгорі отвори для введення кабелів, а також кріплення шин N і PE. Вони відповідають всім вимогам ПУЕ, зручні в монтажі та експлуатації, мають широкий спектр типорозмірів.

Залежно від варіанту виконання двері щита відкриваються на 120° або 180°, а кількість дверей варіюється від 1 до 2. Згідно до специфіки замовлення, сальники, шини, повідці для заземлення, маркувальні наклейки та болт заземлення або присутні в комплектації, або ні.

Порошкова фарба, використана для покриття цих щитів, стійка до негативних факторів середовища, а в конструкції їх модифікацій, які експлуатуються в умовах високої вологості, є особливий герметизуючий ущільнювач на рамі двері. Гаряча технологія нанесення ущільнювача забезпечує його полімеризацію на поверхні виробу, що підвищує його функціональність і зносостійкість.

Доречно додати, що, крім стандартних серій, де щити переважно виготовляються зі сталевих пластин товщиною 0,8-1,0 мм, є також ряд економ-варіантів, де товщина металу боксів становить 0,5 мм.

Металеві розподільні щити, представлені на сучасному ринку електротехнічних товарів, різноманітні за виконанням, типами кріплення та принципами використання. Існують щити настінні та підлогові, великі й малі, та ін. Це, перш за все, обумовлено колосальною широтою їх застосування, використанням на об'єктах принципово будь-якого призначення — промислових, громадських, житлових.

Ось перелік обладнання, яке надає споживачеві ринок залежно від обладнання, що встановлено:

 • Модульні щити
  Типорозмір: від 4 до 72 модулів.
  Ступінь захисту: від IP30 до IP65.
  Тип виконання: навісний/вбудований.
  Сфера застосування: монтаж модульного обладнання.
 • Щити для обліку
  Габаритні розміри ВхШхГ, мм: 300х150х100 - 980х960х170.
  Ступінь захисту: від IP30 до IP54.
  Тип виконання: навісний/вбудований.
  Сфера застосування: монтаж модульної апаратури та приладів обліку електроенергії.
 • Навісні щити
  Габаритні розміри ВхШхГ, мм: 200х250х150 - 1600х1000х500.
  Ступінь захисту: від IP30 до IP54.
  Сфера застосування: встановлення електрообладнання на монтажній платі.
 • Підлогові універсальні щити
  Габаритні розміри ВхШхГ, мм: 1200х800х300 - 2060х1200х800.
  Ступінь захисту: від IP30 до IP54.
  Сфера застосування: монтаж силового електрообладнання; прийом, облік та розподіл електроенергії.

В цілому, виріб «металевий розподільний щит» в наші дні — це поєднання надійності та експлуатаційної комфортності. В умовах величезного розмаїття його виконань головне — знайти саме той, який відповідає специфіці його майбутнього застосування.

Допомога професіонала дозволить вирішити це важливе питання.

З позиції співвідношення «ціна/якість» щитові вироби доречно розділити на три групи. Вони такі.

Група I: Бюджетна

Группа I: Budget

До цієї групи належать металоконструкції вітчизняних виробників. Щити в своїй більшості виготовлені з матеріалів середньої якості. Товщина використовуваного металу стінок корпусу від 0,5 мм і вище залежно від габаритних розмірів і встановленого обладнання.

Як правило, щити цієї групи не комплектуються шинами N і РЕ — їх можна замовляти окремо. Великий асортимент комплектуючих для щитів знаходиться в розділі «Все для монтажу».

Конструктив щитів цієї групи дозволяє вирішити великий діапазон задач — як правило, стандартних. Проте, при деяких вадах ці щити популярні, оскільки їх вартість порівняно з вартістю щитів іншої групи часом нижче в рази.

До інших переваг щитів групи I віднесемо складську доступність: товар майже завжди є в наявності, а якщо ні, то може бути виготовлений і поставлений у термін від 1 до 2 тижнів.

Внаслідок усього сказаного ці металоконструкції застосовуються, в основному, в бюджетних проектах, де вимоги замовника до якості обладнання малоістотні або в зв'язку з тим, що використання обладнання недовге за термінами.

Група II: Преміум

news_221215_skaf2

До виробників металоконструкцій цієї групи належать компанії в основному з Європи та США і деякі з України та Росії.

Щити цієї групи виготовляються на сучасних виробничих лініях з високоякісного матеріалу і мають широкий спектр аксесуарів, що дозволяє втілювати багатющу гаму рішень, включаючи нестандартні. Кріплення аксесуарів просто у виконанні і здійснюється за допомогою стандартного інструменту, що дуже прискорює збірку щитів. Щити відповідають усім світовим критеріям якості і стандартам України.

Якість продукції цієї групи істотно вище, ніж у фірм групи I. При цьому визначальними рисами групи в аспекті затребуваності її позицій є:
1) менша популярність у можливих замовників;
2) виправдано більш високі ціни порівняно з бюджетної групою;
3) наявність великого асортименту аксесуарів до цих щитів;
4) технічна підтримка від виробника.

Щити цієї групи доречні для довгострокової роботи і на житлових, і на промислових об'єктах. Виробники групи максимально підтримують позиції високого попиту на складах. Позиції, які замовляються рідше, можуть поставлятися на замовлення в термін від 2 тижнів до 2 місяців.

Спеціальні серії щитів використовуються на об'єктах промислової сфери з високою агресивністю середовища — таких як підприємства нафтопереробки, газовидобутку та ін. Підлогові та навісні щити призначені також для застосування в цивільному та промисловому будівництві, включаючи об'єкти з підвищеними вимогами до безпеки. Додамо, що конструктив і естетика модульних щитів дозволяють використовувати їх у приміщенні в якості гармонійного елементу інтер'єру.

Висновок

Тепер, коли завдяки нам читач більше дізнався про металеві щити, їх виробників та умови виробництва — сподіваємося, йому стало очевидно: якісний товар у застосуванні цього поняття до даного виду продукції — не може бути дешевим. Немає сумнівів, що вибір завжди за споживачем, проте не варто забувати: тільки обладнання належної якості дозволяє і ефективно доставити електроенергію споживачам, і максимально убезпечити людей від ураження електричним струмом.

Зворотний дзвінок

Залиште свою контактну інформацію, і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин.

Спасибо за вашу заявку!

Наш менеджер свяжется с вами в течение 10 минут и ответит на ваши вопросы, а также поможет оформить заказ

Каталог товарів